Kullanıcı Rehberi

faq

Sitemizde bulunan ürünler ve işleyişimiz hakkında sıkça sorulan sorular aşağıdaki listededir.

Telefonumu EasyCep'te nasıl satarım?

EasyCep kullanımı çok basit!

EasyCep’i sizin için olabildiğince kolay hale getirmek için çok çalıştık. Telefonunuzun EasyCep değerini bulmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir:

easycep.com adresinde yer alan “Telefon Sat” linkine tıklayarak başlayabilirsiniz. Gelen sayfada telefon modelinizi giriniz. Eğer telefon modelinizi bulunamıyorsa maalesef bu ürünü kabul etmiyoruz ve bunun için herhangi bir teklif sunamıyoruz. Telefon modelinizi bulduktan sonra size yöneltilecek soruları doğru bir şekilde cevaplamalısınız. Soruları cevapladıktan sonra telefonunuza sunacağım teklifi görebilirsiniz. Lütfen telefonunuz ile tam olarak eşleşmeyen bir seçim yapmayınız.

Teklifimizi beğenirseniz nasıl ödeme almak istediğinizi bildirin: Hesaba havale veya EFT, easycep’te kullanmak üzere hediye çeki. Telefonunuz için verdiğimiz teklif 7 gün için geçerlidir 7 günden sonra teklif değişiklik gösterebilir.

Bütün bilgileri tamamladıktan sonra telefonunuzu anlaşmalı olduğumuz kargolara ÜCRETSİZ olarak bırakabilirsiniz. Telefonunuz teslim olduktan sonra, EasyCep Teknik ekibi telefonunuzu kontrol edecektir.

Son aşamada sitede gördüğünüz fiyat ile teknik inceleme sonucunda çıkan fiyat aynı ise size bilgilendirme gönderilerek telefonunuz satılacak ve paranın 5 iş günü içerisinde belirlediğiniz yöntemle gönderilecektir.

Gönderdiğiniz telefonun durumu sitemizde cevapladığınız sorular ile eşleşmiyorsa size yeni bir fiyat teklifi sunulacaktır. 5 gün boyunca sitemiz üzerinden veya mail ile yeni teklifi reddetme seçeneğine sahipsiniz. Teklifi reddetmeniz durumunda, telefonunuz ÜCRETSİZ kargo ile size geri gönderilecektir. Yeni teklifi kabul etmeniz durumunda telefonunuz satılacak ve paranız 5 iş günü içerisinde belirlediğiniz yöntemle gönderilecektir.

EasyCep'ten nasıl telefon alırım?

Sitemizde “Telefonlar” bölümünde yer alan bütün telefonları online olarak kolayca satın alabilirsiniz. Online ödeme seçeneklerini kullanarak telefonun siparişinizi tamamladıktan sonra, telefonunuz kutu içerisinde hediye kulaklık ve bağlantı kablosu ile ÜCRETSİZ olarak adresinize gönderilecektir.

Telefonların kozmetik durumu nasıldır?

Sitemizde bulunan bütün telefonlar kozmetik olarak sıfırdır. Telefonlarımızın kasasında hiç bir çizik veya hasar bulunmamaktadır.

EasyCep kayıp ve çalıntı telefonları mı satın alıyor?

EasyCep kayıp veya çalıntı olduğu bildirilen ürünleri satın almaz.

Bir cihazın kayıp ya da çalıntı olduğunu tespit etmek için taşıyıcılardan, kanun uygulayıcılardan ve sigorta şirketlerinden gelen bilgileri içeren, en son teknoloji ürünü olan CheckMEND’i kullanıyoruz.

Ayrıca, çalıntı malların araştırılmasında düzenli olarak kolluk kuvvetlerine yardımcı oluyoruz. Aldığımız her bir telefon için cihazın elektronik seri numarasını kaydederiz, böylece sorgulanan telefonlar için bir iz bırakmaktayız.

Sitemizde işlem sürecimizin bir parçası olarak, müşterilerimizin her birinin sözleşmeye bağlı olarak cihazın gerçekte satılmalarını ve kayıp ya da çalıntı olarak bildirilmediklerini teyit etmeleri gerekmektedir.

Neden EasyCep'i seçmeliyim?

Müşterilerimizin, telefon alıp-satarken bize çok güven duymaları gerektiğini biliyoruz ve bu sorumluluğu çok ciddiye alıyoruz.

Ayrıca her telefon için sağladığımız “12 Ay Garanti” ve “Kalıcı Silinmiş Veriler” seçenekleri EasyCep’in ana sorumluluğu ve garantisidir.

Endişeleriniz varsa, burada konuşmadık, sizinle konuşmak isteriz diyorsanız lütfen 0850 888 3279 telefon numarasından bizi arayın ya da sayfanın en altında yer alan iletişim formumuzu kullanarak bize ulaşın.

12 ay garanti nedir?

Sitemiz üzerinde satışa sunulan bütün telefonlar teknik ve fiziki incelemeden geçmektedir. Sitemizde satılan bütün telefonlar için kullanıcı hatası haricinde oluşabilecek bütün beklenmedik sorunlara EasyCep olarak 12 ay garanti vermekteyiz.

Kalıcı silinmiş veriler nedir?

Telefonun ayarlar kısmında yer alan “fabrika ayarlarına dön” seçeneği ile silinen veriler kalıcı olarak silinmemiştir. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda veriler (fotoğraf, mail…) geri getirilebilmektedir. EasyCep olarak sitemizde satılan bütün telefonların verileri kalıcı olarak silinmiştir ve hiç bir şekilde geri getirilemez.

Bütün telefon modelleri satılabilmekte midir?

Sadece sitemizde kabul edilen telefon modellerinin satışı yapılmaktadır.

Telefonumu satarken nasıl göndereceğim?

Telefonunuzu satarken oluşturduğunuz formda yer alan adres ve iletişim bilgilerine göre telefonunuz UPS kargonun kuryesi tarafından alınacaktır ve güvenli bir şekilde bize getirilecektir. Bu işlem sırasında oluşacak bütün kargo masrafları EasyCep tarafından karşılanacaktır ve hiç bir ücret talebinde bulunulmayacaktır.

Telefon alırken kargo ücretsiz mi?

Sitemiz üzerinden alınan bütün telefonlar için kargo ücretsizdir.

Telefonu nasıl iade ederim?

Sitemiz üzerinden alınan bütün telefonlar 14 gün içerisinde sitemizde yer alan iade formu doldurularak iade edilebilmektedir.

Kutu içerisinde neler bulunmaktadır?

Sitemiz üzerinden alınan bütün telefonlar özel EasyCep kutusu ile gönderilmektedir. Kutu içerisinde telefon, data kablosu ve şarj adaptörü yer almaktadır. Bağlantı kablosu ve kulaklık sitemizin hediyesidir.

Aynı kutuda birden fazla telefon gönderebilir miyim?

Telefonunuzu almak için gelen kurye telefonunuzu koymanız için kutu ile beraber gelecektir. Kutu içerisine bir adet telefon konulmalıdır. Birden fazla telefonun bir kutu içerisine konulması durumunda telefonlar kozmetik olarak zarar görebilir.

Kişisel bilgilerim EasyCep ile güvende mi?

EasyCep, hiçbir zaman kişisel bilgilerinizi satmaz veya paylaşmaz. Ek olarak fiyat teklifini kabul etmeniz ve satılmasını istediğiniz tüm cihazların verileri kalıcı olarak silinecektir ve müşterilerimizin çıkarmayı unuttuğu herhangi bir SIM veya hafıza kartını imha ederiz.

Lütfen Dikkat: Hafıza kartınızı veya SIM kartınızı çıkarmayı unutursanız ve telefonunuz bize gönderilirse ve satmayı kabul ederseniz hafıza kartı ve SIM kart derhal imha edildiği için iptal etmeye karar vermeniz durumunda SIM veya hafıza kartını size geri gönderemeyiz.

EasyCep'i kullanmak için herhangi bir maliyet veya yükümlülük var mı?

EasyCep hesabı oluşturmanın ve telefon satmak için bizimle işlem yapmanın hiçbir maliyeti yoktur. Kargo ücretilerinin ödemesi EasyCep tarafından yapılır. Ayrıca telefon satmak için oluşturduğunuz kaydı ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz.

Telefonunuzu bize göndermenin hiçbir yükümlülüğü altında değilsiniz ve eğer telefonunuzu satmamaya karar vermemeniz durumunda hiçbir zaman ceza almıyorsunuz! Telefonunuz ÜCRETSİZ kargo ile tarafınıza gönderilecektir.

Çalışmayan ve bozuk telefonumu geri dönüşüm için gönderebilir miyim?

Çalışmayan veya bozuk telefonların e-atık haline gelmesini önlemek için hepimizin bir sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. EasyCep’in ana odak noktalarından birisi, geri dönüşüm işlemlerinin “Yeniden Kullanım” bölümüdür.

Amacımız telefon içerisinde geri dönüşüme gönderilmeden önce kullanılabilecek parçaları kurtarmaktır. Bu sayede ülke ekonomisine elimizden geldiği kadar katkı yapmayı amaçlamaktayız.

Çalışmayan ve bozuk olarak gönderilen telefon içerisinde değeri olmayan parçaların geri dönüşüm için kullanıldığından emin olabilirsiniz.

Diğer sorularınız için aşağıdaki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

İşleniyor
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.