Sıkça Sorulan Sorular

EasyCep, Türkiye’nin en büyük yenilenmiş elektronik ürün marketidir. Başta cep telefonu olmak üzere akıllı saat, tablet ve laptop gibi çok sayıda elektronik ürünü ilk sahiplerinden alıyor, yenileme tesisimizde yeniliyoruz. Ardından web sitemizde ve mağazalarımızda satışa çıkarıyoruz. Tüm yenileme süreçlerini Ticaret Bakanlığı’nın verdiği lisansa tabi olarak yürütüyoruz. Satılan tüm cihazlar 12 ay süre ile EasyCep garantisindedir ve müşterilerimizin 14 gün koşulsuz iade hakkı saklıdır.

Yenilenmiş cihaz, ikinci el cihazlardan farklıdır. Bir cihazı yenileyebilmek için Ticaret Bakanlığı’nın lisansına sahip olmak gerekir. EasyCep tüm yenileme süreçlerini bu lisansın esaslarına göre yapar. Sattığımız tüm cihazların bakım ve onarımı için lisanslı ürünler kullanılır. Yenilenmiş cihazlarda korsan bir yazılım bulunmaz. İlk sahibinin bilgileri tamamen sıfırlanır ve satın alan tarafa bu şekilde teslim edilir. Cihazlar 12 ay EasyCep garantisindedir ve faturalıdır. Ayrıca cihaz satın alan müşterilerimizin, 14 gün boyunca koşulsuz iade hakkı saklıdır.

EasyCep, 6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu ve Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik Hükümleri kapsamında düzenlenen belge ile, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yenileme merkezi olarak yetkilendirilmiştir.

Web sitemizden ve mağazalarımızdan telefon alabilirsiniz. Telefonun yanı sıra, tablet, akıllı saat, bilgisayar ve ev aletleri de mağazalarımızda satışa sunulmuştur.

Web sitemiz ve mağazalarımızdan satın alınan tüm cihazlar özel olarak kutulanmış şekilde teslim edilir. Kutu içerisinde; cihaz, şarj adaptörü ve kablosu, sim kart açma iğnesi, garanti belgesi ve cihaz üzerinde hangi yenileme işlemlerinin yapıldığını belgeleyen TSE belgesi yer alır. Kutu içeriğinde yer alan aksesuarlar "orijinal olmayan" lisanslı ürünlerdir.

Kozmetik durum, cihazın görülebilen yerlerini belirtir. EasyCep tarafından satışa sunulan yenilenmiş cihazlar kozmetik olarak 4 kategoriye ayrılır ve hepsinin tüm fonksiyonları %100 olarak çalışır. Bu kategoriler;

 • Mükemmel: Cihazın ekran ya da kasasında sadece yakından görülebilecek şekilde kılcal çizikler olabilir.
 • Çok İyi: Cihazın ekran ya da kasasında kol uzunluğundan görülebilecek düzeyde çizikler olabilir.
 • İyi: Cihazın ekranında gözle görülebilecek düzeyde çizikler olabilir. Cihazın kasasında gözle görülebilecek düzeyde çizik veya deformeler vardır.
 • Outlet: Cihazın ekranında derin veya kılcal çizikler olabilir. Cihazın kasasında çizikler veya deformeler vardır. Ayrıca cihazın kasasındaki belli bölgelerde renk solmaları olabilir.

Hayır, olamaz. Yenilediğimiz tüm cihazların IMEI sorgulamalarını yapar, herhangi bir suça karışıp karışmadıklarını ve kayıp, çalıntı durumlarını kontrol ederiz. Aynı zamanda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun veri tabanından IMEI numarası ile sorgulama yapabiliriz.

Cihazınızın ayarlar kısmında yer alan “fabrika ayarlarına dön” seçeneği ile silinen veriler kalıcı olarak silinmemiştir. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda veriler (fotoğraf, e-posta…) geri getirilebilir. EasyCep’te güvenliğinizi önemseriz. Bu nedenle satılan bütün cihazların verileri kalıcı olarak silinmiştir ve hiçbir şekilde geri getirilemez.

Satın aldığınız bir cihaz henüz kargoya verilmedi ise hesabım/siparişlerim menüsü altından, ürünün sol üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayarak iade edebilirsiniz. Bu durumda paranız 3-5 iş günü içinde hesabınıza aktarılır.

Bakiyenin aktarılması sırasında bankanızdan kaynaklı gecikmeler yaşanabilir.

Eğer cihazınız kargoya verildi ise iptal edemezsiniz. Bunun için önce ürünü teslim almalı, sonra iade talebi oluşturmalısınız.

Satın aldığınız cihaz kargoya verildi ise, iade talep formunu doldurmalısınız. Bu form, hesabım/siparişlerim menüsünde yer alır. Ardından ürünü anlaşmalı kargo kuruluşumuz Aras Kargo ile bize göndermelisiniz.  Aras Kargo’nun iade talebiniz ekranda görünür. Kargo hizmeti ücretsizdir. Cihaz, bize ulaştıktan sonra teknik incelemeye alınır ve bu tamamlandıktan sonra müşteri hizmetlerimiz sizi arayarak süreç hakkında bilgi verir. İade formu doldurmadan önce bilgi almak isterseniz, yine müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Aldığınız cihazı 14 gün içinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Cihazı iade olarak alabilmemiz için aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

 • Cihazın iade sebebi teknik bir arıza ise, EasyCep teknik ekibi cihazı incelemeye alır. Bu teknik arızanın, cihazın kullanımından kaynaklandığı tespit edilirse, iade kabul edilemez. Yine aynı şekilde cihazda kullanımdan kaynaklı, düşme, kırılma, kasada eğrilme ya da sıvı teması varsa iade kabul edilemez. 
   
 • Cihazın iadesinin kabul edilebilmesi için size gönderilen kutuda yer alan diğer aksesuarlar ve belgeler ile (TSE belgesi) birlikte gönderilmesi gerekir. Aksesuarlardan biri ya da tamamı temin edilemez ise, bunların bedelini toplam iade ücretinden düşerek iadenizi gerçekleştiririz.
   
 • Cihazın iadesinin kabul edilebilmesi için cihazdaki tüm şahsi hesaplarınızdan çıkış yapmış olmanız gerekir. Bu sizin kişisel verilerinizi koruyabilmemiz için de önemlidir.

 

EasyCep’te koşulsuz iade hakkı 14 gün için geçerlidir. Bunun ardından cihazınızda herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız, müşteri hizmetleri kanalı ile bize ulaşabilirsiniz. Teknik ekibimiz sorunun giderilmesi için yasal koşullar çerçevesinde (malın ayıplı, kusurlu olması durumu gibi) size destek verecektir.

Evet, dilerseniz cihazı mağazalarımız aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. 

Satın aldığınız ürün henüz elinize ulaşmadan iptal/iade talebinde bulunduysanız, paranız 3-5 iş günü içinde hesabınıza aktarılır. Elinize ulaştıktan sonra, açtığınız iade taleplerinde ise, talebinizi takiben, 7-14 iş günü içinde paranız hesabınıza aktarılır. Bakiyenin aktarılması sırasında bankanızdan kaynaklı gecikmeler yaşanabilir.

EasyCep’ten satın aldığınız her cihaz, fatura tarihini takiben 12 ay süre ile EasyCep garantisindedir. Bu garanti, kullanıcı hatasından kaynaklanan düşme, çarpma, delik, kırılma, çatlak, telefonun içine yabancı bir madde girmesi ya da sıvı teması gibi durumlarda oluşan arızaları kapsamaz. Bunun dışındaki tüm arızalar garanti kapsamındadır.

Web sitemiz üzerinden kredi kartı, banka kartı ve havale/eft ödeme seçenekleriyle alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz EasyCep hediye çeki fırsatını kullanarak takas gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitli alışveriş için web sitemizi ve mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden taksit seçeneklerini görüntülemek için ödeme bölümünde kart bilgilerini girmeniz yeterlidir. Mağazalarımızda da anlaşmalı bankaların önerdikleri taksit seçeneklerine göre taksitlendirme yapabilirsiniz.

https://cihaz-sat.EasyCep.com/ bağlantısıyla web sitemiz üzerinden ilgili formu doldurarak anında ön fiyatlandırma teklifi alabilirsiniz. Teklifi uygun bulursanız, cihazı ücretsiz olarak anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Mağazamızın bulunduğu illerde ise, yine formu doldururken kurye seçeneğini tıklayabilir ve cihazın adresinizden alınmasını sağlayabilirsiniz. Gönderim öncesinde cihaz içerisinde tarafınıza ait herhangi bir hesap bilgisi ve şifre bulunmadığından emin olmalısınız.

Cihazınızı nasıl sıfırlayacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cihaz elimize ulaştıktan sonra 1 iş günü içinde teknik ekibimiz tarafından incelenir ve final fiyat teklifi SMS yolu ile sizinle paylaşılır. Onayınızı takiben ödemeniz, isteğinize göre 1 ile 3 iş günü içinde bizimle paylaştığınız IBAN numarası kanalı ile tarafınıza yapılır. Ödeme şeklini "Hediye Çeki" olarak seçmeniz durumunda, adınıza avantajlı EasyCep kuponu tanımlanır. Bu kupon ile web sitemiz üzerinden yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz. Ayrıca Hopi seçeneği ile ödemelerde %10 Hopi paracık kazanabilirsiniz. Sunduğumuz fiyat teklifini kabul etmemeniz durumunda ise cihazınızı size güvenli bir şekilde geri göndeririz.

EasyCep, web sitesinde satışta olan telefon modellerinin tümünün satın almasını da yapar. Satmak istediğiniz telefon web sitemizde yok ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak talep oluşturabilirsiniz.

İlgili yönetmelik gereğince pasaportuna bir kayıtlı telefonu satın alabilmemiz için pasaport kaydının üstünden tam olarak 3 yıl geçmiş olması gerekir. 2019 yılından önce pasaporta kayıt edilmiş tüm telefonlar satın almamız için uygundur.

Ön fiyat teklifi, form doldurulduktan sonra kişinin beyanı esas alınarak verilir. Ancak yenileme tesisinden yapılan incelemeler sonucunda telefonda sahibinin de bilmediği bazı hasarlar tespit edilebilir. Bu durumda son fiyat teklifi ilkinden farklı olabilir.

EasyCep, bir telefona son fiyat teklifini vermeden önce 16 ayrı noktadan test eder. Hoparlörden, şarj girişine, led ekrandan hafıza kartına kadar çok sayıda fonksiyonu inceler. Bu testler sırasında telefonun günlük kullanımını etkilemeyen ancak muhakkak yenileme gerektiren arızalar tespit edilebilir. Bu durumda final fiyat teklifi daha düşük çıkabilir.

Telefonunu bir iş günü içinde ücretsiz olarak size geri göndeririz.

Form doldurulurken iletilen iban adresine 24 saat içinde teklif edilen parayı yatırıyoruz. Bunun dışında Hopi hesabını ve EasyCep Hediye Çekini kullanabilirsiniz. Bu tercihlerde teklifimiz %5 artıyor.

EasyCep’te tüm değerlendirmeler, hiçbir kişisel görüşe yer bırakmayacak şekilde uçtan uca dijitalleşmiş bir süreç dahilinde yapılır. Tüm cihazlar, donanım ve yazılım bakımından titizlikle incelenir. Buna göre en uygun fiyat teklifi sunulur.

EasyCep’in telefon satmayı kolaylaştırmak için sunduğu bir hizmettir. Bu hizmet ile satmak istediğiniz telefonu 3 saatte adresinizden alırız. Kurye hizmeti mağazalarımızın olduğu illerde geçerlidir. Güncel mağazalarımızı, sitemizdeki Mağazalarımız sekmesinden görebilirsiniz. Ön fiyat teklifi almak için form doldurduktan sonra sizden adres bilgilerini isteriz. Bu formu doldururken, seçtiğiniz ile göre kurye seçeneği ekranda belirir. Bu kutucuğu işaret koyarsanız talip eden üç saat içinde müşteri hizmetlerimiz tarafından aranırsınız. Adres teyidinin ardından kurye adresine yönlendirilir.

Mağazamızın olduğu illerden birinde değilseniz, ücretsiz kargo seçeceğinden faydalanabilirsiniz. Kargo bilgileri yine formu doldurduğunun sırada ekranın sol üst köşesinde görebilirsiniz.

Bu durumda sorumluluk tamamen EasyCep’e aittir. EasyCep ön fiyat teklifinde verilen bedeli ödemeyi taahhüt eder.

Kurye bir evrak teslim etmez. Ancak kuryelerimiz GPS sistemi ile anlık olarak takip edilir.

EasyCep’te kişisel verilerinizin güvenliğini çok önemseriz. Bu verilerin herhangi bir ticari amaç ile 3. şahıslar ile paylaşılması söz konusu değildir. Bize gönderdiğiniz bir telefonun içindeki tüm hesaplardan ‘çıkış’ yapmış olmanızı bekleriz. Böylece kişisel verilerini koruyabilirsiniz. Telefonunu bize hesaplardan çıkış yapmadan göndermiş iseniz, son fiyat teklifi için telefonunu inceleyemeyiz. Telefonunu size geri göndeririz.

Kurye hizmetimiz başta İstanbul olmak üzere mağazalarımızın bulunduğu illerde vardır.

Easycep.com üzerinden aldığınız cihazı, iade şartlarını sağlaması durumunda herhangi bir EasyCep mağazasına iade edebilirsiniz.

Evet, telefonunuzu bize teslim etmeden önce kişisel bilgi ve verilerinizi kaldırmalısınız. Bunun için telefonunuzu sıfırlamalısınız. Cihazınızı sıfırlamak için yapmanız gerekenleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kurye hizmetinin olmadığı illerde telefonunuzu bize ücretsiz kargo ile gönderebilirsiniz. 

Cihazınızı sıfırlamak için yapmanız gerekenleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kurye telefonunuzu teslim aldığı sırada bir evrak vermez. Ancak biz, kuryeyi dijital ortamda GPS sistemi ile anlık olarak takip ederiz.

Şimdilik bu hizmeti veremiyoruz, ancak geliştirmelerimiz devam ediyor.

Bu hizmet mağazalarımızın olduğu illerde mağaza çalışma saatleri içinde verilir. Çalışma saatlerimize mağazalar sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Her EasyCep mağazasında bir teknisyen bulunur. Bu kişiler, tamir hizmeti konusunda yetkindir. Cihazınız için tamir hizmeti alabilirsiniz.

Evet, EasyCep mağazasında kendi cihazız için de tamir hizmeti alabilirsiniz.

Teklifi kabul etmediğiniz durumda kargo ile telefonunuzu size geri göndeririz.

Mağazalarımızda 12 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır. Taksit seçenekleri anlaşmalı bankalara göre farklılık gösterebilir.

EasyCep, telefonunuzu inceledikten sonra SMS yolu ile final teklifini iletir. Bunu onaylamanız durumunda ilgili tutar, hesabınıza 1 saatte yatar.

Mağazalardaki tamir hizmetlerimiz garanti kapsamındadır. Bu garanti, ekran değişimlerinden sonra kullanıcı hatasına bağlı olarak meydana gelebilecek kırılma, çatlama, sıvı teması gibi durumları kapsamaz.

1 saatte ödeme hizmeti, haftanın 7 günü sabah 9 ve akşam 22 saatleri arasında onaylanan son fiyat teklifleri için geçerlidir.

İş ortağımız olmak için linkteki formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ekibimiz bu formu inceledikten sonra sizinle iletişime geçecektir.

https://easycep.net/bayilik-basvurusu

Easycep.com ile mağazalarımızdaki ürünlerimizin stokları her zaman aynı olmayabilir.

Hayır, yok.

Yenilenmiş küçük ev aletleri daha önce hiç kullanılmamış, sıfır ürünlerdir. Kalite kontrol politikası gereği üretim bandından hatalı olarak ayrılan, satın almadan vazgeçilmesi sonucu kutusu açıldıktan sonra iade edilen ya da tedarik sırasında kutusu küçük hasarlar gören bu ürünler yenileme sürecini alınır ve kusurları titizlikle giderilir.

Yenilenmiş küçük ev aletlerinde yenileme işlemi, iş ortağımız Arzum markası tarafından yapılır. Yenileme işlemi tamamlanmış ürün, EasyCep deposuna gönderilerek envantere alınır. Bunun ardından hem web sitesi üzerinden hem de mağazacılık kanalı ile satışa sunulur.

Ürünlerin tümü EasyCep ve Arzum garantisindedir. Satın aldığınız ürün ile alakalı iptal/iade ve servis işlemleri için hem EasyCep hem de Arzum size destek verebilir.