icon wallet EasyCep Cüzdan
Easycare Sigorta

EasyCare ile “ya kırılırsa”
derdine son!”

Easycare Sigorta

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ekran Kırılma Sigortası

Cep telefonunuzu ekran kırılmasına karşı yenilenmiş ürün garantisi bozulmaksızın EasyCare ile güvence altına alabilirsiniz. Cep telefonu için ekran kırılmasına karşı elektronik cihazınızı güvence altına alan sigorta ürünü yılda 1 kez tamir için devreye girer. Bu sigorta ürünü Fiba Sigorta A.Ş. tarafından Colendi Sigorta acenteliği aracılığıyla sunulmaktadır.

Sigorta detayına, incelediğiniz elektronik cihaza ait ürün detay sayfasından ulaşabilirsiniz. Sepetinize elektronik cihazla birlikte sigorta ürününü de ekleyebilir, satın almayı cihazla ilişkili olarak yapabilirsiniz.

Evet, yasal limitler dahilinde satın alacağınız elektronik cihaza taksit uygulaması yapılabiliyorsa, sigorta ürününü de ilişkili olarak taksitle satın alabilirsiniz.

Cihazınızı satın aldığınız gün, aynı zamanda sigortanızın başlangıç tarihidir. Sigortanın başladığına dair bilgilendirme, hesabınıza kayıtlı e-mail adresiniz ve cep telefonu numaranıza mail ve sms yoluyla yapılacaktır. Poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihleri, poliçe pdf’i içerisinde de belirtilmektedir.

Geçerlilik süresi, poliçenizde aksi belirtilmedikçe aktifleştirildiği tarih itibarıyla 1 yıldır.

Poliçe sürenizin sonuna gelmeden 1 ay önce Colendi Sigorta size poliçenizin kesintisiz devam edebilmesi için bilgilendirme yapacak ve onayınızı alarak poliçenizi yenileyecek.

Cihazınızın onarım sürecini başlatmak için (0850) 888 32 79 numaralı EasyCep müşteri hizmetlerini arayarak ve ilgili tuşlamaları gerçekleştirerek hasar bildirimi yapmanız ve kayıt açtırmanız gerekmektedir.

Müşteri destek uzmanlarımızın oluşturacağı hasar dosya numarası ve size iletilecek olan kargo onay kodu ile beraber cihazınızı, onarılmak üzere Yurtiçi Kargo aracılığı gönderebilirsiniz.

Cep telefonunuz hizmet merkezine ulaştıktan sonra hasar veya arıza tespiti uzman teknik ekip tarafından yapılacaktır. Hasar tespiti sonrasında gerekli onarım işlemleri başlayacak ve onarım sonrası son kontrolleri yapıldıktan sonra size ulaştırılmak üzere kargoya verilecektir.

Cihazınızı hizmet merkezine gönderirken hasarın oluşumunu tarif eden kısa bir hasar beyanı yazmanız yeterli olacaktır.

Poliçenizin geçerlilik süresi içerisinde kullanıcı hataları kapsamındaki oluşan hasarlarınızda onarım durumunda muafiyet uygulaması bulunmamaktadır.

Cihazınızın garantisi, kullanıcı kaynaklı olan kırılma durumunu kapsamaz. Ekran Kırılması Sigortası cihazınızın ekran kırılmasına karşın anlaşmalı serviste orijinal yedek parçayla tamir veya değişimini yılda 1 kez ücretsiz sağlar.

(0850) 888 32 79 numaralı EasyCep müşteri hizmetlerinden her türlü sorunuzla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tam Kapsam Telefon Sigortası

Tam Kapsam Telefon Sigortası, satın almış olduğunuz cep telefonunuzun başına gelebilecek aşağıdaki riskleri güvence altına alan sigorta ürünüdür.
  • Kaza Sonucu Cihaz Hasarları: Herhangi bir kaza sonucu cep telefonunuzun fiziki olarak hasar görmesi
  • Ekran Kırılması: Cep telefonunuzun ekranının kaza sonucu kırılması
  • Elektrik Hasarları: Yüksek voltaj, kısa devre gibi elektrik ile akım kaynaklı sorunlar
  • Sıvı Teması: Sıvı, deniz, havuz, rutubet veya nem sonucu oluşan hasarlar
  • Hırsızlık: Telefonunuzun kapalı bir ortam ya da aracınızdan çalınması

Hırsızlık teminatı kapsamındaki hasarlar için tüm güvenlik önlemleri alınmış ve kilitlenmiş konut ve otomobil camının kırılarak içinden yapılan hırsızlık durumlarının dışında kalan tüm haller (umuma açık alanlarda oluşabilecek gasp, kapkaç, yankesicilik, aşırma, unutulma, düşürme ve tüm kayıp edilme durumları) teminat kapsamı dışı olarak değerlendirilecektir.

Cihazınızın üretici garantisinin sona ermesinin hemen ardından devreye girerek poliçede belirtilen süre boyunca, üretici garanti şartları dahilinde cihazınızı güvence altında tutmaya devam eder.

(0850) 888 32 79 numaralı EasyCep müşteri hizmetlerinden veya [email protected] mail adresi üzerinden talebinizi oluşturarak ulaşabilirsiniz.

Cihazınızı satın almış olduğunuz tarih ile başlayacaktır.

Cihazınız ile beraber poliçenizi aldığınız tarih itibariyle hasar beyanında bulunabilmeniz için 30 gün bekleme süreniz vardır.

Poliçenizde muafiyet bulunmamaktadır.

31 seçili ilde ikamet eden sigortalılara, yine bu illerde hasar onarımı yapılacak cihazları için, onarım süresi boyunca ikame cihaz hizmeti verilmektedir. Onarım için Fibasigorta tarafından bilgisi iletilen yetkili servise hasarlı cihazın elden teslim edilmesi ile ikame cihaz hizmetinden faydalanılabilir. Hasarlı cihazın onarımının ardından yetkili servisin müşteriye teslimi sırasında müşteri de aynı anda ikame cihazını mağazaya teslim edebilir.

İkame cihaz hizmetinden yalnızca onarım için cihazın yetkili servise elden verilmesi ile faydalanılabilir. Onarım için cihazın, yetkili servise kargo ile iletilmesi halinde ikame cihaz hizmetinden faydalanılamamaktadır.

*İkame cihaz hizmeti, Adana, Ankara, Aydın, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon illerinde geçerlidir.”

Onarılamayacak durumdaki cihazlar için poliçe teminatına göre belirlenecek olup sonrasında nakdi ödeme ile sigortalıya hasar ödemesi gerçekleştirilecektir.

Poliçe teminatlar kapsamında cihazınız yılda 2 kez onarım ve/veya 1 kez de değişim hakkınız bulunmaktadır.

Cihazınız özelinde yapılacak tüm onarımlar cihaz standart garantisini bozmayacak olup sigorta süresince EasyCep onarım garantisi altında değerlendirilecektir.

Elektronik cihazınız onarılamadığı durumda poliçe teminatına göre şartlar göz önünde bulundurularak nakdi ödeme ile sigortalıya hasar ödemesi gerçekleştirilecektir.

Cihazınızın onarımının mümkün olmadığı hallerde ve/veya onarım bedelinin cihaz bedelinin sözleşme şartlarında belirtilen oranı üzerinde kalması ve tarafınıza yapılacak ödeme sonrasında veya cihaz değişimi olması durumunda poliçeniz kendiliğinden sonlanacaktır.

Ürün elinize ulaşmadığı durumda sigortanızı iptal edebilirsiniz.

Hasar Başvurunuzu 444 52 02 nolu Fibasigorta Çağrı Merkezi, Fibasigorta Chatbot, Fibasigorta Mobil App Fibasigorta WEB üzerinden ve EasyCep mağzalarından hasar başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Fibasigorta Mobil App(Geliştirme) ve Fibasigorta WEB(Geliştirme) üzerinden cihazınızın güncel durumunu takip edebilirsiniz. Ayrıca süreçle ilgili bilgilendirmeler SMS/Mail olarak tarafınıza iletilecektir

  • Olayın nasıl gerçekleştiğini ve oluşan hasarı detaylı bir şekilde anlatan imzalı beyan,
  • Hırsızlığa teşebbüs sonucu yaşanan ekran kırılması hasarlarının tazminat talepleri veya cihazın çalınması durumumda güvenlik kuvvetlerince hazırlanacak tutanak,
  • Hasar kapsamına göre ek bilgi ve belge talep edilebilir

Colendi Sigorta Acenteliği A.Ş. Fiba Sigorta A.Ş. acentesidir. Sigorta teminatı Fiba Sigorta A.Ş. tarafından verilmektedir. Poliçe teminatları kapsamındaki tüm hasar, ekspertiz ve onarım hizmetleri, Fibasigorta A.Ş.'nin yetkilendirdiği servis şirketi tarafından yapılır. Sigorta poliçesi satın almak istediğinizde poliçenizin oluşturulabilmesi için gerekli olan verileriniz, Fiba Sigorta A.Ş.’ye iletilmek üzere Colendi Sigorta Acenteliği A.Ş. ile paylaşılacaktır. Sigorta poliçeniz, prim alındı bilgisinin Fibasigorta’ya iletilmesinden itibaren 24 saat içinde düzenlenerek e-mail ve SMS yoluyla gönderilecektir.

Sorularınız için 444 52 02 numaralı Fibasigorta çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Detaylı bilgi ve rızanız için; Colendi Sigorta Acenteliği A.Ş. Aydınlatma linkine (https://www.colendisigorta.com/EasyCep_Magaza_kvkk_bilgilendirme.pdf) ulaşabilirsiniz. Fiba Sigorta A.Ş. Aydınlatma beyanı linkine (https://www.fibasigorta.com.tr/kvkk.php) ulaşabilirsiniz.

Colendi Sigorta