Telefon Hizmetin Şeffaf Bir Şekilde Sunulma Önceliği

Hizmetin Şeffaf Bir Şekilde Sunulma Önceliği

Yenilenmiş telefon hizmeti ülkemizde uzun bir geçmişe sahip değildir. Bu yüzden akılda kalan soru işaretlerini giderecek olan yerler hizmet sağlayan firmalar olmalıdır. 09-05-2022

Günlük hayatımızda kullandığımız birçok eşyanın maddi değerinin ne şekilde belirlendiğini merak etmişizdir. Bir ürünün ne şekilde işlendiğini veya ne şekilde yapıldığını bilirsek her zaman için bizi tatmin eden sonuçlar elde edebiliriz. Hali hazırda kullanılan görmeye alışkın olduğumuz ürün ya da hizmetlerin ne şekilde fiyatlandırıldığını bilmemiz daha kolaydır. Fakat görmeye alışkın olmadığımız bir hizmet söz konusuysa haklı olarak daha temkinli yaklaşır ve öncelikle bütün detaylarıyla bilmek isteriz.

Yenilenmiş telefon hizmeti ülkemizde uzun bir geçmişe sahip değildir. Bu yüzden hakkında ne kadar çok şey duymuş olsak da şüphesiz akılda kalan soru işaretlerini giderecek olan yerler hizmet sağlayan firmalar olmalıdır.

Kullanmış olduğunuz telefonu değerinin altında satmayın

“Firma satmak istediğim telefona ne şekilde fiyat biçiyor? Fiyatı belirlerken hangi kriterleri düşündü?”
Telefonunuzu satmak istediğiniz firmanın bütün bu soruların cevabını verebilecek bir şekilde işleyiş sağlaması gerekir.

Yenilenmiş telefon fiyatındaki ipucu

Özellikleri, modeli ve rengi aynı olan iki tane telefon düşünelim. Yenilenmiş olarak satılan bu iki telefonun farklı fiyatlarla satılması sizce mümkün olabilir mi? Böyle bir soruya verebileceğimiz cevap kesinlikle mümkün olmadığı yönündedir. Çünkü farklı sorunları olan bu iki telefon tamamen sıfır ayarına getirilmiştir. Birbirinden farkı olmayan iki telefon nasıl olur da farklı fiyatlarla satılır? Bu satışı gerçekleştirmeye çalışan bir firma vermiş olduğumuz örnekteki gibi birden fazla telefon satıp her birine farklı fiyat biçiyorsa o telefonun yenilenmiş olup olmadığına dair şüpheyle yaklaşmamız gerekir. Bu yöntem bize telefonların bir kısmının ya da hepsinin yenilenmemiş olabileceğine dair bir ipucu verir.

Önceki yazımızı https://easycep.com/blog/ikinci-el-telefon-yerine-yenilenmis-telefon-6 linkinden okuyabilirsiniz.