Bizden Haberler Duyarlı Tüketici Ol, Dönüşüme Katkı Sağla

Duyarlı Tüketici Ol, Dönüşüme Katkı Sağla

Bugün, geri dönüşümün söz konusu olduğu bütün ürünleri desteklemek gerektiğini çok daha iyi anlamış bulunmaktayız. 10-05-2022

Bugün, geri dönüşümün söz konusu olduğu bütün ürünleri desteklemek gerektiğini çok daha iyi anlamış bulunmaktayız. Bu duyarlılığı hissetmek için ve gündelik yaşantımızda bu bilinçle hareket etmemiz için düşünmemiz gereken ilk konu hızla artan tüketim çılgınlığıdır. Tüketim çılgınlığını gereksiz tüketim ya da ihtiyaç fazlası tüketim olarak ele almak gerekirse sizce de doğaya fazla yüklenmiş olmuyor muyuz? Teknolojik gelişmeler sonucu üretilen birbirinden büyüleyici ve aynı zamanda oldukça işlevsel olan yeni cihazlar belki de hepimizin ilgi alanı. Fakat bizim ihtiyacımız hangisi? Bu doğru soruyu sorarak bir nebze de olsa ihtiyaç fazlası tüketimin önüne geçmemiz mümkün.
Geri dönüşümü yapılan cihazlara baktığımızda tüketicilerin ihtiyaçlarını kontrollü bir şekilde tespit edilip doğru bir yönlendirmenin söz konusu olduğunu görebiliriz. Bizler için bu duyarlılığın en az teknolojik ürünlerin gelişmesi kadar sevindirici bir hamle olduğunu bilmemiz gerekiyor.

DOĞAYA SAHİP ÇIK

Her yeni telefon üretimi demek ciddi bir enerji sarfiyatı demektir. Geldiğimiz noktada telefon üretimine veya gelişimine karşı durmak akıllıca bir iş değildir. Fakat kullanacağımız ürünü seçerken enerji israfını düşünerek hareket etmek ve enerji tasarrufu sağlayabilmek için üzerimize düşeni yapmamız gerekir. Hayatımızın her alanında çok fazla öneme sahip olan yanı başımızdan ayırmadığımız telefonları eskidikçe atmak veya eskidikçe geri dönüşüme katkı sağlamayan bir yere satmak bilincimize gölge düşüren bir eylem olabilir. Bu konuda yapılacak en güzel davranış geri dönüşüme katkı sağlayan Easycep gibi yenilenmiş telefon satan firmalara telefonunuzun satışını yapmanızdır. Bu sayede eskiyen cihazınızın hem değerinde bir fiyatla satışını gerçekleştirmiş olursunuz hem de geri dönüşüme katkı sağlayarak doğal kaynaklarımızı koruma noktasında adım atmış olursunuz.

BİLİNÇLİ TÜKETİCİ OL

Tüketimin ve tüketmenin bu kadar benimsendiği bir zamanda günlük yaşantımızı çok da fazla fedakarlık yapmadan kontrol etmemiz mümkün. Daha bilinçli tüketici olma adına geri dönüşüme destek olmak hem oldukça basit hem de kazançlı. Telefonlarımızı satarken de alırken de çevreci olduğumuzu göstermeli ve bunun haklı gururunu yaşamalıyız. Unutmayalım ki doğa hepimizin.

Önceki yazımıza https://easycep.com/blog/telefonum-bozuldu-12 linkinden ulaşabilirsiniz.