Sıkça Sorulan Sorular

EasyCep, Türkiye’nin en büyük yenilenmiş elektronik ürün marketidir. Başta cep telefonu olmak üzere akıllı saat, tablet ve laptop gibi çok sayıda elektronik ürünü ilk sahiplerinden alıyor, yenileme tesisimizde yeniliyoruz. Ardından web sitemizde ve mağazalarımızda satışa çıkarıyoruz. Tüm yenileme süreçlerini Ticaret Bakanlığı’nın verdiği lisansa tabi olarak yürütüyoruz. Satılan tüm cihazlar 12 ay süre ile EasyCep garantisindedir ve müşterilerimizin 14 gün iade hakkı saklıdır.

Yenilenmiş cihaz, ikinci el cihazlardan farklıdır. Bir cihazı yenileyebilmek için Ticaret Bakanlığı’nın lisansına sahip olmak gerekir. EasyCep tüm yenileme süreçlerini bu lisansın esaslarına göre yapar. Sattığımız tüm cihazların bakım ve onarımı için lisanslı ürünler kullanılır. Yenilenmiş cihazlarda korsan bir yazılım bulunmaz. İlk sahibinin bilgileri tamamen sıfırlanır ve satın alan tarafa bu şekilde teslim edilir. Cihazlar 12 ay EasyCep garantisindedir ve faturalıdır. Ayrıca cihaz satın alan müşterilerimizin, 14 gün boyunca iade hakkı saklıdır.

EasyCep, 6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu ve Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik Hükümleri kapsamında düzenlenen belge ile, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yenileme merkezi olarak yetkilendirilmiştir.

Web sitemizden ve mağazalarımızdan telefon alabilirsiniz. Telefonun yanı sıra, tablet, akıllı saat, bilgisayar ve ev aletleri de mağazalarımızda satışa sunulmuştur.

Web sitemiz ve mağazalarımızdan satın alınan tüm cihazlar özel olarak kutulanmış şekilde teslim edilir. Kutu içerisinde; cihaz, şarj kablosu, sim kart açma iğnesi, garanti belgesi ve cihaz üzerinde hangi yenileme işlemlerinin yapıldığını belgeleyen TSE belgesi yer alır. Kutu içeriğinde yer alan aksesuarlar "orijinal olmayan" lisanslı ürünlerdir.

Kozmetik durum, cihazın görülebilen yerlerini belirtir. EasyCep tarafından satışa sunulan yenilenmiş cihazlar kozmetik olarak 4 kategoriye ayrılır ve hepsinin tüm fonksiyonları %100 olarak çalışır. Bu kategoriler;

 • Mükemmel: Cihazın ekran ya da kasasında sadece yakından görülebilecek şekilde kılcal çizikler olabilir.
 • Çok İyi: Cihazın ekran ya da kasasında kol uzunluğundan görülebilecek düzeyde çizikler olabilir.
 • İyi: Cihazın ekranında gözle görülebilecek düzeyde çizikler olabilir. Cihazın kasasında gözle görülebilecek düzeyde çizik veya deformeler vardır.
 • Outlet: Cihazın ekranında derin veya kılcal çizikler olabilir. Cihazın kasasında çizikler veya deformeler vardır. Ayrıca cihazın kasasındaki belli bölgelerde renk solmaları olabilir.

Hayır, olamaz. Yenilediğimiz tüm cihazların IMEI sorgulamalarını yapar, herhangi bir suça karışıp karışmadıklarını ve kayıp, çalıntı durumlarını kontrol ederiz. Aynı zamanda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun veri tabanından IMEI numarası ile sorgulama yapabiliriz.

Cihazınızın ayarlar kısmında yer alan “fabrika ayarlarına dön” seçeneği ile silinen veriler kalıcı olarak silinmemiştir. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda veriler (fotoğraf, e-posta…) geri getirilebilir. EasyCep’te güvenliğinizi önemseriz. Bu nedenle satılan bütün cihazların verileri kalıcı olarak silinmiştir ve hiçbir şekilde geri getirilemez.

www.easycep.com üzerinden satın aldığınız bir ürünü, ürünün kargo çıkışı gerçekleştirilmemişse web sitemizden iptal edebilirsiniz (Eğer cihazınız kargoya verildi ise önce ürünü teslim almalı, sonra iade talebi oluşturmalısınız). 

İptal talebinizin ardından ödemeniz 3 ila 5 iş günü içerisinde hesabınıza aktarılır. Paranızın iade süresi, hesabınızın ait olduğu banka koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Kargo çıkışı gerçekleşmemiş bir siparişinizi iptal etmek için;

 • www.easycep.com web sitemiz üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Ardından sırasıyla "Hesabım" ve "Siparişlerim" seçeneklerine tıklayın.
 • İptal etmek istediğiniz siparişinizin detay açıklamalarında, sağ köşede yer alan üç nokta üst üste sembolüne tıklayıp "Siparişi İptal Et"i seçin.

İade etmek istediğiniz cihazınızı dilerseniz mağazalarımıza getirebilir ya da www.easycep.com web sitemiz üzerinden talep oluşturup bize kargolayabilirsiniz. Talebi oluşturulmamış ve içerisinde kişisel hesap veya şifrelerin bulunduğu cihazlar karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Cihazın iadesinin kabul edilebilmesi için size gönderilen kutuda yer alan diğer aksesuarlar ve belgeler ile (TSE belgesi) birlikte gönderilmesi gerekir. Aksesuarlardan biri ya da tamamı temin edilemez ise, bunların bedelini toplam iade ücretinden düşerek iadenizi gerçekleştiririz.

www.easycep.com dan satın alınmış ürünleri web sitemiz üzerinden göndermek isterseniz lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

 • www.easycep.com web sitemiz üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Ardından sırasıyla "Hesabım" ve "Bilgilerim" seçeneklerine tıklayın. 
 • Açılan sayfada, sol menüden "İade" opsiyonunu seçin.
 • Yeni gelen ekranda "İade Talebi Oluştur" adımından talebinizi oluşturun.
 • Son ekranda size vereceğimiz Aras Kargo kodunu kaydedin.
 • Cihazınızı bize göndermeden önce cihazdaki hesaplarınızdan çıkış yapmış, kişisel bilgilerinizi temizlemiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde cihaza herhangi bir müdahale yapılamamaktadır. Cihazınızı nasıl sıfırlayacağınızı bu linkten öğrenebilirsiniz. Yolladığınız cihazın içinde şifre ya da kişisel hesap mevcutsa, cihaza işlem yapılamadığından karşı ödemeli kargo ile geri gönderilecektir.
 • Bu adımlardan sonra cihazınızı size gönderilen kutuda yer alan diğer aksesuar ve belgeler ile (TSE belgesi) birlikte cihaz size ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde Aras Kargo ile ücretsiz kargolayın. 

Cihazı iade olarak alabilmemiz için aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

 • Satışını yaptığımız tüm cihazların 14 gün iade hakkı mevcuttur. 14 gün iade hakkınız, satın aldığınız cihaz size ulaştığı anda başlar.
 • Diğer dijital platformlar üzerinden satın aldığınız cihazları, o platformun iade süreci kapsamında iade etmelisiniz. Farklı bir dijital mağazadan aldığınız ürünü doğrudan EasyCep’e gönderirseniz iadesi kabul edilmeyip, alıcı ödemeli kargo ile geri gönderilmektedir.
 • Cihazın iade sebebi teknik bir arıza ise, EasyCep teknik ekibi cihazı incelemeye alır. Bu teknik arızanın kullanıcı hatasından kaynaklandığı tespit edilirse, iade kabul edilemez. 
 • Cihazda kullanımdan kaynaklı, düşme, kırılma, kasada eğrilme, delinme ya da sıvı teması varsa iade kabul edilemez.
 • Yapılan incelemelerde cihaza EasyCep dahili dışında bir müdahale yapıldığı tespit edilirse “yetkisiz müdahale” olduğundan iade kabul edilememektedir.

 

EasyCep’te iade hakkınız 14 gün için geçerlidir. Bunun ardından cihazınızda herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız, müşteri hizmetleri kanalı ile bize ulaşabilirsiniz. Teknik ekibimiz sorunun giderilmesi için yasal koşullar çerçevesinde (malın ayıplı, kusurlu olması durumu gibi) size destek verecektir.

Evet, dilerseniz cihazı mağazalarımız aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Cihazın iadesinin kabul edilebilmesi için size gönderilen kutuda yer alan diğer aksesuarlar ve belgeler ile (TSE belgesi) birlikte iletilmesi gerekir. Aksesuarlardan biri ya da tamamı temin edilemez ise, bunların bedelini toplam iade ücretinden düşerek iadenizi gerçekleştiririz. Ayrıca telefonu mağazalarımıza iade etmeden önce lütfen sıfırlamayı, kişisel bilgilerinizi, hesaplarınızı tamamen silmeyi unutmayın. Cihazınızı nasıl sıfırlayabileceğinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 • İade edilen cihazın onay süreci, EasyCep'e teslim edildikten sonra 2 iş günüdür. İade onayından sonra ücret iadeniz, cihazınızı satın alırken seçtiğiniz ödeme yöntemi ile gerçekleştirilir.
 • Ödemeniz banka ya da kredi kartınıza bağlı olarak hesabınıza veya kredi/banka kartınıza yansıyacaktır.
 • Ücret iadesi, iade onayından sonra bankanıza bağlı olarak 7-14 iş günü içerisinde hesabınıza veya kredi/banka kartınıza geçecektir.

 • EasyCep’ten satın aldığınız her cihaz, fatura tarihini takiben 12 ay süre ile EasyCep garantisindedir. 
 • Garanti kapsamına kullanıcı hatasından kaynaklanan düşme, çarpma, delinme, kırılma, çatlak, telefonun içine yabancı bir madde girmesi ya da sıvı teması gibi durumlarda oluşan arızalar dahil değildir. Bunun dışındaki tüm arızalar garanti kapsamındadır.
 • Küçük Ev Aletlerinin tümü EasyCep ve Arzum garantisindedir. Satın aldığınız ürün ile alakalı garanti kapsamı  ve servis işlemleri için hem EasyCep, hem de Arzum size destek verebilir.

Web sitemiz üzerinden kredi kartı, banka kartı ve havale/eft ödeme seçenekleriyle alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz EasyCep hediye çeki fırsatını kullanarak takas gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitli alışveriş için web sitemizi ve mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden taksit seçeneklerini görüntülemek için, ödeme bölümünde kart bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Mağazalarımızda da anlaşmalı bankaların önerdikleri taksit seçeneklerine göre taksitlendirme yapabilirsiniz.

https://cihaz-sat.EasyCep.com/ bağlantısıyla web sitemiz üzerinden ilgili formu doldurarak anında ön fiyatlandırma teklifi alabilirsiniz. Teklifi uygun bulursanız, cihazı ücretsiz olarak anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Mağazamızın bulunduğu illerde ise, yine formu doldururken kurye seçeneğini tıklayabilir ve cihazın adresinizden alınmasını sağlayabilirsiniz. Gönderim öncesinde cihaz içerisinde tarafınıza ait herhangi bir hesap bilgisi ve şifre bulunmadığından emin olmalısınız.

Cihazınızı nasıl sıfırlayacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cihaz elimize ulaştıktan sonra 1 iş günü içinde teknik ekibimiz tarafından incelenir ve final fiyat teklifi SMS yolu ile sizinle paylaşılır. Onayınızı takiben ödemeniz, isteğinize göre 1 ile 3 iş günü içinde bizimle paylaştığınız IBAN numarası kanalı ile tarafınıza yapılır. Ödeme şeklini "Hediye Çeki" olarak seçmeniz durumunda, adınıza avantajlı EasyCep kuponu tanımlanır. Bu kupon ile web sitemiz üzerinden yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz. Ayrıca Hopi seçeneği ile ödemelerde %10 Hopi paracık kazanabilirsiniz. Sunduğumuz fiyat teklifini kabul etmemeniz durumunda ise cihazınızı size güvenli bir şekilde geri göndeririz.

EasyCep, web sitesinde satışta olan telefon modellerinin tümünün satın almasını yapar. Satmak istediğiniz telefon web sitemizde yok ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak talep oluşturabilirsiniz.

İlgili yönetmelik gereğince pasaporta kayıtlı telefonu satın alabilmemiz için pasaport kaydının üstünden tam olarak 3 yıl geçmiş olması gerekir. 2019 yılından önce pasaporta kayıt edilmiş tüm telefonlar satın almamız için uygundur.

Ön fiyat teklifi, form doldurulduktan sonra kişinin beyanı esas alınarak verilir. Ancak yenileme tesisimizde yapılan incelemeler sonucunda, telefonda sahibinin de bilmediği hasarlar tespit edilebilir. Bu durumda son fiyat teklifi ilkinden farklı olabilir.

EasyCep, bir telefona son fiyat teklifini vermeden önce, 16 ayrı noktadan test gerçekleştirir. Hoparlörden, şarj girişine, led ekrandan hafıza kartına kadar çok sayıda fonksiyonu inceler. Testler sırasında telefonun günlük kullanımını etkilemeyen ancak muhakkak yenileme gerektiren arızalar tespit edilebilir. Bu durumda final fiyat teklifi daha düşük çıkabilir.

Telefonunuzu bir iş günü içinde ücretsiz olarak size geri göndeririz.

Form doldurulurken iletilen "iban" adresine 24 saat içinde teklif edilen parayı yatırıyoruz. Bunun dışında Hopi hesabı veya EasyCep Hediye Çeki seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Hopi ve EasyCep Hediye Çeki tercihlerinizde, teklifimizden %5 artış avantajıyla yararlanabilirsiniz.

EasyCep’te tüm değerlendirmeler, hiçbir kişisel görüşe yer bırakmayacak şekilde uçtan uca dijitalleşmiş bir süreç dahilinde yapılır. Tüm cihazlar, donanım ve yazılım bakımından titizlikle incelenir. Buna göre en uygun fiyat teklifi sunulur.

EasyCep’in telefon satmayı kolaylaştırmak için sunduğu bir hizmettir. Bu hizmet ile satmak istediğiniz telefonu 3 saatte adresinizden alırız. Kurye hizmeti mağazalarımızın olduğu yerleşim merkezlerinde geçerlidir. Güncel mağazalarımızı, sitemizdeki "Mağazalarımız" sekmesinden görebilirsiniz.

Ön fiyat teklifi almak için form doldurduktan sonra sizden adres bilgilerinizi isteriz. Bu formu doldururken, seçtiğiniz ile göre kurye seçeneği ekranda belirir. Kutucuğa işaret koyarsanız takip eden üç saat içinde müşteri hizmetlerimiz tarafından aranırsınız. Adres teyidinin ardından kurye adresinize yönlendirilir.

Mağazamızın olduğu yerleşim merkezlerinden birinde değilseniz, ücretsiz kargo seçeceğinden faydalanabilirsiniz. Kargo bilgilerini, formu doldurduğunuz ekranda, sol üst köşede görebilirsiniz.

Bu durumda sorumluluk tamamen EasyCep’e aittir. EasyCep ön fiyat teklifinde verilen bedeli ödemeyi taahhüt eder.

Kurye bir evrak teslim etmez. Ancak kuryelerimiz GPS sistemi ile anlık olarak takip edilir.

EasyCep’te kişisel verilerinizin güvenliğini çok önemseriz. Bu verilerin herhangi bir ticari amaç ile 3. şahıslar ile paylaşılması söz konusu değildir. Bize gönderdiğiniz telefonun içindeki tüm hesaplardan ‘çıkış’ yapmış olmanızı bekleriz. Böylece kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz. Telefonunuzu hesaplardan çıkış yapmadan göndermiş iseniz, son fiyat teklifi için cihazınızı inceleyemeyiz. Bu durumlarda telefonunuzu size geri göndeririz.

Kurye hizmetimiz, başta İstanbul olmak üzere mağazalarımızın bulunduğu yerleşim merkezlerinde verilmektedir.

EasyCep.com üzerinden aldığınız cihazı, iade şartlarını sağlaması durumunda herhangi bir EasyCep mağazasına iade edebilirsiniz. İade koşulları için lütfen buraya tıklayın.

Evet, telefonunuzu bize teslim etmeden önce kişisel bilgi ve verilerinizi kaldırmalısınız. Bunun için telefonunuzu sıfırlamalısınız. Cihazınızı sıfırlamak için yapmanız gerekenleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kurye hizmetinin olmadığı illerde telefonunuzu bize ücretsiz kargo ile gönderebilirsiniz. 

Cihazınızı sıfırlamak için yapmanız gerekenleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Şimdilik bu hizmeti veremiyoruz ancak çalışmalarımız devam ediyor.

Kurye telefonunuzu teslim aldığı sırada bir evrak vermez. Ancak kuryelerin taşıma süreci, dijital ortamda GPS sistemi ile anlık olarak tarafımızdan takip edilir.

Bu hizmet mağazalarımızın olduğu illerde mağaza çalışma saatleri içinde verilir. Mağazalarımızın çalışma saatlerine "Mağazalarımız" sayfamızdan, ilgili mağazanın "Detaylı Bilgi" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. "Mağazalarımız" sayfasını açmak için tıklayın

Her EasyCep mağazasında bir teknisyen bulunur. Teknisyenlerimiz tamir hizmeti konusunda yetkindir. Cihazınız için tamir hizmeti alabilirsiniz.

Teklifimizi kabul etmediğiniz durumda, kargo ile telefonunuzu size geri göndeririz.

Evet, EasyCep Mağazalarında cihazınız için tamir hizmeti alabilirsiniz.

Mağazalarımızda 12 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır. Taksit seçenekleri, anlaşmalı bankalara ya da kampanya dönemlerine göre farklılık gösterebilir.

EasyCep, telefonunuzu inceledikten sonra SMS yolu ile final teklifini iletir. Bunu onaylamanız durumunda ilgili tutar, hesabınıza 1 saatte yatırılır.

Mağazalardaki tamir hizmetlerimiz garanti kapsamındadır. Bu garanti, ekran değişimlerinden sonra kullanıcı hatasına bağlı olarak meydana gelebilecek kırılma, çatlama ve sıvı teması gibi durumları kapsamaz.

1 saatte ödeme hizmeti, haftanın 7 günü sabah 9 ve akşam 22 saatleri arasında onaylanan son fiyat teklifleri için geçerlidir.

İş ortağımız olmak için linkteki formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ekibimiz bu formu inceledikten sonra sizinle iletişime geçecektir.

https://easycep.net/bayilik-basvurusu

EasyCep.com internet sitemiz ile mağazalarımızdaki ürünlerimizin stokları farklılık gösterebilir.

Hayır, mağazalarımızda teşhir ürünleri indirimi yer almamaktadır.

Yenilenmiş küçük ev aletleri daha önce hiç kullanılmamış, sıfır ürünlerdir. Kalite kontrol politikası gereği üretim bandından hatalı olarak ayrılan, satın almadan vazgeçilmesi sonucu kutusu açıldıktan sonra iade edilen ya da tedarik sırasında kutusu küçük hasarlar alan ürünlerdir. Bu cihazlar yenileme sürecine alınır ve kusurları titizlikle giderilir.

Yenilenmiş küçük ev aletlerinde yenileme işlemi, iş ortağımız Arzum markası tarafından yapılır. Yenileme işlemi tamamlanmış ürün, EasyCep deposuna gönderilerek envantere alınır. Bunun ardından hem web sitesi üzerinden hem de mağazalarımızda satışa sunulur.

Ürünlerin tümü EasyCep ve Arzum garantisindedir. Satın aldığınız ürün ile alakalı iptal/iade ve servis işlemleri için hem EasyCep hem de Arzum size destek verebilir.

Kapında Sat, EasyCep çalışanının adresinize gelerek cihazınızı test ettiği ve anında final fiyat teklifini ilettiği hizmetimizdir. 

Bu seçeneği tercih etmeniz halinde, ilk olarak EasyCep Müşteri Hizmetleri tarafından aranırsınız. Yetkilimiz ile uygun zaman için randevunuzu belirleyebilirsiniz. Daha sonra belirlediğiniz ve onay verdiğiniz randevu tarihinde EasyCep teknisyeni adresinize yönlendirilir. 

3.000 TL ve üzeri ön fiyat teklifi alan cihazlarınız için EasyCep Kapında Sat hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kapında Sat hizmetimiz ücretsizdir.

Kapında Sat Hizmet Detaylarımız için lütfen tıklayın.

Adresinize gelen EasyCep teknisyeni cihazınızı alarak hemen yanınızda testlerini ve incelemelerini gerçekleştirir. Yaklaşık 15 dakika süren bu operasyonun ardından cihazınız için son fiyat teklifini size iletir. Teklifi kabul etmeniz halinde ödemeniz seçtiğiniz ödeme yöntemine göre yapılır.

Teknisyenimizin cihazınızı test ederek incelemesinin ardından teklif ettiği son fiyatı tercih etmezseniz, çalışanımız cihazınızı size iade eder. Bu işlem ve hizmetimiz için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Kapında Sat Hizmetimiz satın almasını yaptığımız telefon, tablet, akıllı saat, bilgisayar ve diğer elektronik cihazlar için geçerlidir.

Kapında Sat Hizmetimiz şu an için sınırlı illerimizde geçerlidir. Ancak her geçen gün hizmet ağımız genişlemektedir. Lütfen güncel bölgelerimiz için bizi takip edin.

Geçerli olan şehir ve ilçeler;


İstanbul Avrupa Yakası;

 • Beşiktaş
 • Şişli
 • Kağıthane
 • Sarıyer


İstanbul Anadolu Yakası;

 • Ataşehir
 • Ümraniye
 • Kadıköy
 • Üsküdar
 • Maltepe
 • Çekmeköy


Ankara;

 • Etimesgut
 • Keçiören
 • Pursaklar
 • Çankaya
 • Yenimahalle
 • Mamak


İzmir;

 • Konak
 • Bayraklı
 • Balçova
 • Karabağlar
 • Bornova
 • Buca


Bursa;

 • Nilüfer
 • Yıldırım
 • Osmangazi