Kullanıcı Yardım

easy_cep_banner_1_new

İkinci El Telefon Yerine Yenilenmiş Telefon

Ülkemizde çok sayıda ikinci el telefon satılmaktadır. İkinci el telefonlar genel olarak insanlar tarafından el değiştirmekte veya telefonculardan tedarik edilmektedir. İnsanların ikinci el telefon tercih etmelerindeki en büyük sebep fiyatının sıfırına göre daha ucuz olmasıdır. Fakat burada insanları göz ardı ettiği bir çok dezavantaj bulunmaktadır.

Birinci dezavantaj güvenlik problemi. İkinci el telefon alırken telefonun daha önceki kullanımlarında suça bulaşıp bulaşmadığını veya kayıp ya da çalıntı olup olmadığını bilmiyoruz. İnsanların bireysel olarak bu soruların cevabını öğrenmesi imkânsızdır.

İkinci dezavantaj, insanlar ikinci el telefonu alırken basit özellikleri dışında test edememektedir. İkinci el telefonu alındıktan ve bir süre kullanıldıktan sonra çalışmayan özellikleri fark edilebilir. Bunlar ikinci el telefon alan insan için ekstra masraflar demektir.

Üçüncü dezavantaj, telefonunu ikinci el olarak satan insanların karşılaşabileceği bir problemdir. Telefon içerisinde yer alan kişisel veriler, telefonu sıfırlasanız veya fabrika ayarlarına döndürseniz bile kalıcı olarak silinmez. Geri getirme programları sayesinde çok kolay bir şekilde geri getirilebilir. Telefonunuzu ikinci el olarak sattıktan sonra verileriniz güvende olmayabilir ve verilerinizi güvene almanız çok önemlidir.

Yukarıda belirtilen 3 dezavantajdan dolayı yenilenmiş telefon mükemmel bir çözümdür. Yenilenmiş telefonun