Telefon Yenilenmiş iPhone Almak için 5 Sebep

Yenilenmiş iPhone Almak için 5 Sebep

Yenilenmiş iPhone almak için pek çok sebep bulunur. Ancak bunlar arasında 5 neden, sağladıkları önemli avantajlarla ön plana çıkar. 13-05-2022

Yenilenmiş telefon; birçok sebeplerden dolayı sıfır ambalajından çıkarılmış ve firmalara geri gelmiş, uzmanlar tarafından detaylı bir inceleme sonucu donanımsal ve yazılımsal olarak sıfır ayarına getirilip yeniden satışa sunulmuş telefonlardır.

Kullanıcılar tarafından özellikle son yıllarda büyük bir ilgi ile karşılanan yenilenmiş cep telefonu modelleri, temiz ve kullanışlı bir akıllı cep telefonuna sahip olmanın ideal yollardan biridir. “Refurbished” cihaz olarak da adlandırılan yenilenmiş cep telefonları, avantajlı fiyatlarla daha üst model bir telefonu satın almak isteyenlere birçok seçenek sunar. Yenilenmiş iPhone almak isteyenler için de birbirinden cazip avantajlar bulunmaktadır.

Refurbished telefon satışı yapan yenileme merkezleri, ürünün belirli standartlara uygun olacak şekilde yenilenebileceğini garanti eder. Yenilenen telefonların büyük çoğunluğu, eski modellerden ziyade genellikle daha güncel ve yoğun talep gören iPhone modelleridir. 

Yenilenmiş iPhone telefonların kutu içeriğinde; şarj cihazı, data kablosu, kulaklık ve kullanım kılavuzu gibi belge ve aksesuarların tamamı veya büyük bir bölümü bulunur. Cihazı satın almadan önce kutu içeriği ve aksesuar seçeneklerini kontrol edebilmek de mümkün olur. İkinci el ve sıfır ürünler arasında konumlandırılan refurbished telefonlar, bazı aşamalardan geçtikten sonra satışa sunulur. Bu yüzden satışa sunulan yenilenmiş iPhone telefonların üzerine mutlaka yenilenmiş veya refurbished ifadeleri eklenir. Yenilenmiş iPhone almak için pek çok sebep olsa da öne çıkan 5 sebebe yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yenilenmiş iPhone Nedir?

“Yenilenmiş cep telefonu ne demek?” sorusu, yeni bir akıllı cep telefonu almayı düşünenlerin sıkça merak ettiği konular arasında yer alır. Yenilenmiş cep telefonu; farklı sebepler yüzünden ambalajından çıkarılan sıfır telefonların yazılımsal, donanımsal ve kozmetik olarak yenilenmesinin ardından tekrar satışa sunulması şeklinde tanımlanabilir. 

İkinci el olarak alınan telefonlar, belirli işlemlerden geçirildikten sonra sıfır kondisyona getirilir ve tekrar satışa sunulur. Kullanıcı memnuniyetini karşılayamadığı için iade edilmiş olan iPhone telefonlar ve teşhir ürünleri de yenilenmiş cep telefonu olarak satılabilir. Refurbished işlemine alınmış olan bir iPhone yazılım ve donanım olarak sıfırlanır, temizlenir ve tekrar ambalajlanır. Yenilenmiş iPhone almak isteyen kişilere lisanslı yenileme merkezleri tarafından genellikle 12 ay boyunca satıcı firma garantisi verilir.

Yenilenmiş iPhone almak isteyenler için cep telefonu modelleri, farklı kondisyonlara sahip olabilir. Kullanıcılar sahip oldukları telefonu model yükseltmek için satıcıya ya da telefon şirketine iade etmiş veya geri satmış olabilirler. iPhone kullanıcıları, cihazı satın aldıktan sonra tasarım, yazılım ya da donanım beklentilerini karşılamadığını düşünebilir ve elindeki iPhone telefonu fazla kullanmadan daha üst modeliyle değiştirmek isteyebilirler.

Fikrini değiştirmiş olan kullanıcılar tarafından geri gönderilen bir iPhone, aslında yepyeni bir telefon anlamına da gelir. Neredeyse hiç kullanılmayan yenilenmiş telefonlar, yeni sahibi tarafından uzun yıllar boyunca kullanabilir. Artan talebe bağlı olarak hem üreticiler hem de yenilenmiş telefon satışı yapan lisanslı yenileme merkezleri, özellikle iPhone modellerine ürün yelpazeleri içerisinde sıklıkla yer verirler.

Neden Yenilenmiş iPhone Almalısınız?

Yenilenmiş iPhone almak için pek çok sebep bulunur. Ancak bunlar arasında 5 neden, sağladıkları önemli avantajlarla ön plana çıkar.

1.  Garanti Süresi ve 14 Gün Koşulsuz İade Hakkı

Yenilenmiş iPhone almak konusunda kararsız olanlar için garanti süresi ve iade hakkı önemli kriterlerdir. EasyCep, yenilenmiş iPhone telefonu satın aldıktan sonra 14 gün boyunca koşulsuz iade hakkı sunar. Aynı zamanda yenilenmiş iPhone telefon size 12 ay garanti süresi ile birlikte gelir. Bunun dışında piyasada sıfırı bulunmayan telefonlarada garantili bir şekilde EasyCep’ten ulaşabilirsiniz. Bu tarz avantajlar, kullanıcılara güven ve rahatlık sağlayan oldukça önemli sebeplerdir.

2.  Telefonun Durumu Hakkında Şeffaf Bilgi Edinme

Yenilenmiş iPhone almak isteyenler için hangi parçaların değiştiğini ve yenilendiğini görebilmek oldukça önemlidir. EasyCep yenilenmiş iPhone telefonları satın almadan önce değişen parçalar hakkında detaylı bilgi alabilir, güvenli alışverişin eşsiz konforunu yaşayabilirsiniz.

3.  Uygun Fiyatlı Olması

Yenilenmiş iPhone almak en fazla uygun fiyatlı olması ile öne çıkan seçeneklerden biridir. Sıfır ve ambalajlı hali ile çok yüksek fiyatlarda satışa sunulan iPhone modelleri, EasyCep yenilenmiş telefonlar arasında cazip fiyatlarla satışa sunulur.

4.  Lisanslı Yenileme Tesisinde Yenilenmiş Olması

Yenilenmiş iPhone almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri, telefonu satın aldıkları firmanın yasalara uygun ve lisanslı bir şekilde yenileme işlemi gerçekleştiriyor olmasıdır. Şu ana kadar Ticaret Bakanlığı tarafından yalnızca 8 firmanın yenileme merkezi olarak yetkilendirilmesi uygun görülmüş, bu firmalar adına "yenileme yetki belgesi" düzenlenmiştir. Yenileme yetki belgesine sahip olan EasyCep, yenileme işlemlerini lisanslı bir şekilde gerçekleştirir. Bu sayede telefonunuzu güvenle satın alabilir, uzun yıllar severek kullanabilirsiniz.

5.  Faturalı Yani Kayıt Altına Alınmış Bir Alışveriş Olması

Faturasız telefon satın almak, her üründe olduğu gibi son derece yanlış ve riskli bir tercihtir. Gerek iade gerekse de garanti haklarından faydalanabilmek ve söz hakkı sahibi olabilmek için faturalı, diğer bir deyişle kayıt altına alınmış yenilenmiş iPhone almak çok önemlidir. EasyCep yenilenmiş iPhone modelleri, faturalı bir şekilde size ulaşır. Bu sayede hiçbir sorun yaşama riskiniz olmadan, faturalı iPhone telefonunuzu güvenle kullanabilirsiniz.

Yenilenmiş Telefonunuz Size Gelmeden Nasıl Bir Süreçten Geçiyor?

Yenilenme işlemine alınacak bir iPhone yazılım, donanım ve gövde üzerinde gerçekleştirilecek bazı işlemlerden sonra sıfır kondisyonuna ulaştırılır ve yeniden satışa sunulur. Anlık performansı tespit etmek için telefonda belirli testler ve incelemeler yapılır. Batarya, işlemci, dokunmatik ekran, anten, kasa ve buton gibi yazılımsal ve donanımsal parçalar, hassasiyetle kontrol edilir. Kontrol sürecinde tespit edilen arızalı, iyi çalışmayan ya da telefonun görünümünü olumsuz etkileyen tüm kusurlar ortadan kaldırılır.

İncelemeler tamamlandıktan sonra düşük performanslı parçalar onarılır veya yenisi ile değiştirilir. iPhone’nun işlemci, bellek, RAM, kamera ve mikrofon gibi ana bileşenleri teker teker testten geçirilir. Böylece; SIM kart girişi, batarya, kamera lensi, flaş veya kulaklık girişi gibi önemli donanımların da tamamı incelenmiş olur.

Kullanılmış bir iPhone’u fabrika çıkışı standartlarına geri getirebilmek için ekran, kasa ve kamera üzerindeki çiziklerin ve diğer deformasyonların tamamen ortadan kaldırılması gerekir. Ekran, gövde veya çerçeve üzerinde sorun varsa orijinal parçalar kullanılarak yenileme yapılır. Bu sayede telefon kozmetik olarak mükemmel bir görünüme kavuşturulur. 

Telefonun depolama alanında bulunan bilgiler ve eski kullanıcılara ait olan tüm veriler, özel program destekleri kullanılarak kalıcı olarak silinir. Böylece yenilenmiş iPhone almak isteyen kullanıcılar, fabrika ayarında bir cihaza sahip olurlar. Yenileme sırasında, telefon bilgileri sorgulanarak cihazın çalıntı ya da IMEI kayıtlı olup olmadığı da kontrol edilir. Donanımsal bakım işlemleri tamamlandıktan sonra yazılım kontrol aşamasına geçilir.

Yazılım kontrol sürecinde, cihaz performansının kısıtlanmasına neden olabilecek tüm uygulamalar silinir. Eğer harici uygulamalar, virüsler ya da temalar bulunuyorsa, tüm bunlar sıfırlanarak iPhone’nun en güncel sürümüne geçiş yapılır. Bakım ve onarım sürecinden sonra kapsamlı testler yapılır. iPhone üzerinde herhangi bir soruna rastlanmadığında, ürün satışa hazır hale gelmiş demektir. 

Son aşamada hijyen sağlamak ve görünümü en kusursuz hale getirmek için özel solüsyonlar kullanılarak telefon temizlenir. Cihaz kutusunun yıpranmış olması veya hasar görmesi durumunda, firma tarafından hazırlanan kutular ambalaj olarak kullanılabilir. EasyCep tarafından satışa sunulan 12 ay garantili yenilenmiş ikinci el telefon modelleri, sağlam ambalajlar, kendilerine özel kutular ile beraber ürünün mevcut olan aksesuarları birlikte yenilenmiş iPhone almak isteyenlere ulaştırılır.

Bu yazımızda yenilenmiş iPhone almak hakkında size bilgi verdik. Bir önceki yazımıza https://easycep.com/blog/eski-telefonunuzu-yenilenmis-telefon-ile-takas-etmek-icin-10-sebep-105 linkinden ulaşabilirsiniz.